طراحی صنعتی ایرانی

طراحی صنعتی ایرانی

HYGHLYGHT
مدرسه مجازی دیزاین فیوژن
شرکت طراحی آکسون
استودیو طراحی ایکاس طراحی صنعتی
فرمی نیک
گروه طراحی صنعتی اکسیر
پرینت سه بعدی فیلانو
ارسال کننده: مدير سايت
دسته بندی: مطالب متفرقه معرفی کتاب
تاریخ: 1394/6/26
تعداد بازديد : 12585
share on Facebook   share on Facebook   print

کتاب آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 2

طراحی جواهرات به کمک کامپیوتر

دومین جلد از کتاب " آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه "، تالیف سید محمد مرتضوی، چاپ شد. این کتاب در 430 صفحه تمام رنگی و با صحافی جلد سخت (گالینگور) و به صورت بسیار باکیفیت و نفیس چاپ و صحافی شده است. جلد نخست این کتاب در شهریورماه 1392 رونمایی شده بود.

در جلد دوم که بر اساس نرم افزار متریکس ورژن 8 تالیف شده، مرور و بررسی نرم افزار های راینو 5 و متریکس 7. 5 و 8 را در فصل اول خواهید خواند. در فصل دوم که حدود 220 صفحه می باشد تمرین ها و مثال هایی به صورت پله به پله، همانند کتاب جلد 1 وجود دارد که مدل های انگشتر های توری و مشبک در سبک های مختلف و همچنین مدل های جواهر متنوع در آن کار شده که پر است از نکات فنی، تکنیک های جواهر سازی و مخراج کاری، که رعایت نکردن آنها باعث بروز مشکل در ساخت و بعد از ساخت خواهد شد.

فصل سوم آشنایی با پلاگین Tsplines می باشد که نزدیک به 70صفحه در مورد این پلاگین آموزش داده شده، Tsplines ابزار و دستورات زیادی ندارد و نکته ی بسیار مهم در کار و تسلط با آن، استمرار و تجربه ی زیاد می باشد. در این فصل نکات و تکنیک های بسیار مهمی در هنگام کار با Tsplines خواهید آموخت تا بتوانید از این تکنیک ها در طراحی فرم های ارگانیک و بیونیک استفاده کنید.

در فصل چهارم، حدود 35 صفحه به رندرینگ و Vray اختصاص پیدا کرده که در این صفحات نکات و تکنیک های مهمی برای رندرینگ حرفه ای و Photo realistic گفته شده است. با وجود توضیحات کامل و خوبی که در مورد رندرینگ مقدماتی تا متوسطه در کتاب جلد 1 وجود داشت و همین طور منابع زیادی که در اینترنت برای آموزش رندرینگ وجود دارد، باز هم دیده می شود که در ایران طراحان حرفه ای و با سابقه نیز در گرفتن یک رندر ساده و خوب و بدون ایراد، مشکل دارند! در فصل رندرینگ کتاب 2، به صورت کامل و تخصصی آموزش هایی در باره ی استودیو های مختلف در متریکس و همچنین نور پردازی فیزیکی و تکنیک های عکاسی مجازی وجود دارد.

در فصل پنجم، که آشنایی با انواع مخراج کاری می باشد، پنج روش مخراج کاری که در جلد 1 وجود داشت به ترتیب تکرار شده تا در صورت نیاز به آنها، در همین کتاب در دسترس باشند، همچنین دو روش جدید Invisible Flower و Invisible Setting، و نحوه ی ساختن سنگ های سفارشی با شکل ها خاص توسط Custom Gem Builder و سنگ های Chocker Board یا Rose Cut نیز آموزش داده شده.

در فصل آخر این کتاب نزدیک به 40 صفحه، واژه نامه و دیکشنری مصور تالیف شده که در این فصل علاوه بر اصطلاحات رایج در جواهر سازی و طراحی، اصطلاحات سنگ شناسی اعم از سنگ های رنگی و الماس را مطلاعه خواهید کرد، علاوه بر این، سبک های مهم و تأثیر گذار معاصر در طراحی و ساخت زیور آلات مثل ، Garland style، Victorian، Deco-Art Nouveau Art و... در این فصل معرفی و توضیح داده شده اند.

یادگرفتن این فصل به کسانی که قصد همکاری با شرکت های خارجی و یا مهاجرت از کشور و کار در کشور های دیگر را دارند حتما توصیه می شود، علاوه بر این با یادگرفتن اصطلاحات و تعریف های انگلیسی در صنعت طلا و جواهر، به راحتی می توانید از منابع بی کران آنلاین استفاده کرده و هر چیزی را که خواستید راحت تر در اینترنت جستجو کرده و به دست آورید.

ریتم و سرعت آموزش در این کتاب نسبت به کتاب اول تند تر بوده و سعی شده از تکرار غیر ضروری مطالب جلوگیری شود، کسانی که می خواهند این کتاب را مطالعه کرده و خوب یاد بگیرند باید تمام مطالب و تمرین های جلد اول را با دقت و حوصله مطالعه کرده و انجام داده باشند تا به مشکلی بر نخورند.

برای اطلاعات بیشتر و سفارش آنلاین می توانید به وبسایت مولف: WWW.SDMOR.COM مراجعه کنید.


نموه صفحات کتاب
تهیه شده در: http://www.newdesign.ir/search.asp?id=1340&rnd=1684

نظر بازديدکنندگان (0)


مطالب مرتبط:
جواهرات
کتاب
صفحه اصلی | کانال تلگرام نیودیزاین | فیس بوک نیودیزاین | تماس با ما