طراحی صنعتی ایرانی

طراحی صنعتی ایرانی

مدرسه مجازی دیزاین فیوژن
دوره طراحی محصول
گروه طراحی صنعتی اکسیر
شرکت طراحی آکسون
فرمی نیک
ارسال کننده: حامد طباطبایی
دسته بندی: مقالات طراحی Tutorial و نرم افزار
تاریخ: 1389/4/26
تعداد بازديد : 5987
share on Facebook   share on Facebook   print

آشنایی با پلاگین v-ray برای راینو - آپشن های اصلی

سیو کردن (save) و فراخوانی کردن تنظیمات:
قسمت Option وی ری تمام پارامتر های رندر را در خود جای داده است. شما می توانید از طریق کلیک بر روی آیکون مربوطه (ابتدای حرف آپشن: o) یا منوی وی ری به این قسمت دسترسی پیدا کنید.

v-ray for Rhino

به دلیل اینکه در وی ری تنظیمات مختلف و معدودی وجود دارد شما می توانید تنظیمات خود را به صورت فایل هایی با فرمت.visopt ذخیره کنید. برای مثال تنظیمات مربوط به رندر کردن های یک جسم شیشه ای و تنظیمات یک جسم چوبی برای رندر شدن متفاوت می باشد و همچنین کیفیت می تواند برای هر کدام متفاوت باشد و امکان دارد شما برای هر کدام المان های مختلفی در نظر بگیرید.

حجم این فایل ها بسیار کوچک و تقریبا معادل 2KB می باشد هنگامی که راینو save می شود تنظیمات مربوط به وی ری نیز ذخیره می شود.

از منوی File گزینه Load را انتخاب کنید و تنظیماتی که ذخیره کردید فراخوانی کنید. اینگونه تنظیمات جدید دقیقا جایگزین تنظیمات قبلی می شود. برای برگرداندن تنظیمات به حالت پیش فرض از همان منوی File گزینه Restore Defaults را انتخاب کنید.

v-ray for Rhino

v-ray for Rhino

از درون فایل هایی که در ابتدای آموزش ها دانلود کرده اید فایل Cups-Original.3dm را باز کنید. سه لیوان بر روی یک سطح بزرگ در این فایل قرار دارد. هیچ گونه متریال و نورپردازی دقیقی در این فایل انجام نگرفته است.

گزینه رندر را انتخاب کنید، حالا شما یک رندر در نمای خاکستری رنگ و بدون هیچ تنظیمات خاصی گرفته اید.

v-ray for Rhino

v-ray for Rhino

پنجره Option وی ری را باز کنید و گزینه های Global Switches،Environment و Indirect Illumination را مانند شکل زیر باز کنید.

v-ray for Rhino

1- Global Switches
چک مارک های Hidden Lights و Default Lights را در قسمت Lighting بردارید. (مانند تصویر)

Hidden Lights به معنی مخفی کردن نور های فضای طبیعی صحنه می باشد. این آپشن مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که کاربر نمی خواهد هیچ نوری به جز آنهایی که خودش می خواهد در رندر تأثیر بگذارد. برای رندر های بعدی نیز توصیه می شود این گزینه را با برداشتن تیک آن غیر فعال کنید.

Default Lights به معنی نور هایی می باشد که کاربر نمی تواند آنهارا در صحنه ب