در باره وب سایت طراحی صنعتی ایرانی

وب سايت طراحی صنعتی ايرانی با هدف جمع آوری و گسترش مطالب مرتبط با حرفه طراحی صنعتی و با محوريت طراحی صنعتی ايرانی ، در سال 1386 پايه گذاری شده است. در آن زمان با توجه به نوپا بودن اين رشته در ارتباط با ساير رشته ها و حرفه ها در ايران، نياز به وجود يک پايگاه اطلاعاتی جهت ايجاد ارتباط بين صاحب نظران در اين رشته و همچنين گرد آوری مطالب مکتوب و نا مکتوب طراحی صنعتی احساس می شد که به لطف خدا ، تلاش داريم در اين سايت،  با کمک اعضا و صاحب نظران در اين رشته ، بخشی از اين نياز را برطرف کنيم.

وب سايت طراحی صنعتی ايرانی يک سايت پويا به زبان فارسی است که مطالب آن توسط اعضای سايت ارسال می شود. به عبارت ديگر می توان گفت اينجا يک وبلاگ بزرگ است که نويسندگان آن شما و ساير اعضای سايت هستيد.

هر عضو می تواند از طریق صفحه کاربری، مقالاتی را برای نمايش در سايت ارسال کند که پس از تأييد و ویرایش توسط مديران سايت به صورت صفحه ای از وب سايت، نمايش داده خواهد شد. تعداد فايل های ارسال شده که نشان دهنده ميزان فعاليت هر عضو در سايت است به همراه نمونه هایی از طرح های شخصی اعضا، در پروفايل آنها نمايش داده می شود.

مقالات طراحی، اخبار طراحی و لغات تخصصی طراحی صنعتی ، بخش هايی از سايت هستند که توسط اعضا به تدريج تکميل و با نام ارسال کننده مطلب، در سايت نمايش داده خواهد شد. معرفی سايت ها و وبلاگ های مرتبط با طراحی صنعتی ( پيوندها ) نيز با کمک اعضا و بدون ذکر نام معرفی کننده، تکميل خواهد شد.

اکنون با گذشت 6336 روز از فعالیت این وب سایت، مجموعه ای دسته بندی شده از 1751 مقاله و خبر، 220 لینک و 8570 عضو از جامعه طراحان ایران در این وب سایت گرد هم آمده است و روزانه علاقه مندان جدیدی با عضویت در این وب سایت، در فعالیت ها و خبررسانی های آن بهره مند می شوند. تعداد بازدیدهای روزانه این وب سایت (در ماه گذشته) به طور متوسط  8713 روز است و به طور متوسط نیمی از بازدیدکنندگان، از طریق موتورهای جستجو به این وب سایت هدایت می شوند.

از امکانات ویژه این وب سایت، لغت نامه تخصصی طراحی صنعتی است که در حال حاضر شامل 1070 لغت تخصصی به همراه توضیحات است و به طور متوسط روزانه حدود سه کلمه تخصصی جدید نیز به آن افزوده می شود. فروشگاه ویژه محصولات فرهنگی مرتبط با طراحی صنعتی نیز برای رفع نیازهای دانشجویان طراحی صنعتی از جمله امکانات این وب سایت است.

پیشنهادها و اطلاعات خود را برای بهینه سازی امکانات این وب سایت، از طریق این فرم با ما در میان بگذارید.

شرايط و قوانین فعالیت در سايت:

برای استفاده بهتر از اين سايت، در اين جامعه مجازی شرايطی را فراهم کرده ايم که اميدواريم مطالعه آنها به استفاده بهتر شما از اين سايت کمک کند:

1- برای حفظ تخصصی بودن، کليه مطالب ارسال شده، توسط مديران سايت بازبينی شده و پس از ويرايش و تبديل به صورت قابل نمايش در وب سايت ، با اسم ارسال کننده ، نمايش داده خواهد شد.

2- اعضا می توانند وضعيت فايل های ارسال شده را از لحظه ارسال تا هنگام نمايش و تعداد بازديد از مطلب و .... از طريق صفحه کاربری خود پی گيری کنند.

3- مديران سايت بخش مهمی از تلاش خود را برای به روز نگه داشتن وب سايت اختصاص می دهند. اما تعهدی برای به روز رسانی وب سايت ندارند. لطفا توجه داشته باشید که ارسال مقالات دریافت شده به دلیل محدودیت های عملی، ممکن است با تاخیر صورت بگیرد.

4- کپی برداری از مطالب منتشر شده در اين سايت تنها با ذکر نام سايت "طراحی صنعتی ايرانی" و نام ارسال کننده مطلب مجاز است. اما مديران سايت مسئوليتی در برابر سوء استفاده های احتمالی از مطالب منتشر شده در اين وب سايت را نمی پذيرند. بنابراين در ارسال مطالبی که نياز به حفاظت و يا رعايت Copy Right دارند، با دقت بيشتری تصميم بگيريد.

5- حذف مطالب از روی سايت امکان پذير نيست و در صورت ضرورت، تنها با صلاحديد مديران سايت انجام خواهد شد. ( بنابراين در ارسال مطالبی که نياز به حفاظت و يا رعايت Copy Right دارند، با دقت بيشتری تصميم بگيريد! )

6- اعضا می توانند از طريق صفحه کاربری خود برای مديران سايت پيام ارسال کنند و در همان بخش جواب دريافت کنند. بديهی است که پاسخ به نامه های اعضای سايت ، نسبت به پيام های ارسال شده توسط بازديدکنندگان غير عضو، در اولويت کاری قرار خواهد داشت.

7- مطالب سايت تنها به زبان فارسی است . اما برای ايجاد دسترسی اعضا و بازديدکنندگان به مطالب غير فارسی، لينک به ساير سايت های مرتبط با طراحی صنعتی  که از طرف اعضا به مديران اعلام می شود، در بخش سايت های مرتبط نمايش داده خواهد شد.

8- بخش های "طراحان ایرانی" و "مراکز طراحی" به منظور معرفی و تبلیغ برای افراد و شرکت های مرتبط با طراحی در نظر گرفته شده است. طراحان ايرانی و مراکز طراحی ايرانی می توانند از طريق اين بخش اطلاعات کامل تری را برای آشنايی ساير علاقه مندان، در سايت به نمايش بگذارند.

9- رعايت Copy right و تبعات رعايت نکردن آن ، به عهده فرد ارسال کننده مطلب خواهد بود. لذا خواهشمنديم مطالب ترجمه شده يا مطالبی را که از منابع ديگر تهيه می کنيد، با ذکر منبع اصلی ارسال کنيد تا علاوه بر رعايت حقوق معنوی، بتوانيم در همين جامعه مجازی، از پيشگامان اشاعه فرهنگ "نويسندگی علمی" باشيم.

10- چنانچه متوجه شديد مطلبی بدون ذکر نام منبع اصلی در سايت قرار داده شده، از طريق لينک ويژه در پایین هر مطلب، اين موضوع را به مديران سايت اعلام کنيد. در صورتی که مشخص شود در انتقال مقالات امانت داری علمی رعايت نشده است، نام ارسال کننده از موضوع مورد نظر حذف شده و پس از اصلاح منابع ، موضوع با نام سايت طراحی صنعتی ايرانی مجددا ارسال خواهد شد.

11- سابقه فعاليت اعضا در ارسال مطالب در پروفايل آنها ثبت خواهد شد که سند خوبی برای نشان دادن فعاليت و علاقه در زمينه طراحی صنعتی است. بنابراين توصيه می شود که از تغيير نام کاربری يا ثبت نام با چند نام خودداری کنيد و اطلاعات پروفايل را مطابق با اطلاعات حقيقی خود پر نماييد.

12- کلیه محتویات ارسالی از سوی اعضا و بازدیدکنندگان، شامل مقالات، کامنت ها، نمونه طرح های موجود در پروفایل ها و اتاق گفتگو که شامل موارد زیر باشند، ویرایش یا حذف خواهد شد و کاربری که مطلب را ارسال کرده باشد، اخطار دریافت کرده و یا در صورت تکرار اخطار، نام کاربری وی مسدود خواهد شد:
- کامنت های غیر مرتبط با مطلب.
- استفاده از الفاظ ناپسند یا توهین آمیز.
- تبلیغات منفی یا غیبت در مورد افراد حقیقی یا حقوقی شناخته شده.
- تبلیغات اعم از تبلیغ تجاری و فرهنگی و سیاسی و ... بدون هماهنگی با بخش تبلیغات
- تکراری بودن کامنت یا پست در بخش گفتگو.
- مطالبی شامل: سلاح های جنگی، مشروبات الکی، لوازم قمار، دخانیات.
- استفاده تبلیغاتی از: تصویر زنان، لوگوی شرکت ها (بدون هماهنگی با بخش تبلیغات)، تصویر واحدهای پولی تمام کشورها
- و کلیه مطالبی که در تناقض با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران یا بر خلاف عرف و فرهنگ ایرانی باشد.

13- تغييرات در قوانين سايت، از طريق اخبار سايت به اطلاع کاربران خواهد رسيد.

برای کمک به پيشرفت طراحی صنعتی ايرانی، از همين امروز ثبت نام کنيد

راه های ارتباطی:
اینستاگرام | کانال تلگرام | فیس بوک | تماس با ما