ارسال کننده: مصطفی آروند
تاریخ: 1393/2/21
تعداد بازديد : 12169

با توجه به نزدیک شدن به برگزاری آزمون عملی کارشناسی ارشد، در مطلب پیش رو، پیشنهادهایی به منظور عبور بهتر از این مرحله و نحوه ی تحویل 6 برگ A3 در مدت زمان آزمون 240 دقیقه ای آزمون، ارائه شده است.

کنکور عملی - آروند

1- بخش اول، حل تئوری مسئله (موضوع سوال)
صفحات اول و دوم می توانند در بخش اول مورد استفاده قرارگیرند و به نوعی مطلوب، با بهره گیری از روش های حل مسئله به تشریح تئوریک موضوع بپردازد. از روش های موجود می توان به گزینه های ذیل اشاره نمود:
الف- 5WH
ب- Mind map
ج- Fish bone diagram
د- Six thinking hat

کنکور عملی - آروند

از سوی دیگر بیان و نگارش آنالیزهای نیاز، مخاطب، ارگونومی، محیطی و زیبایی و رسیدن به فاکتورهای مطلوب طراحی به نظر مکفی می رسد.

2- بخش دوم، ایده پردازی اولیه و انتخاب طرح برتر:
صفحه سوم مناسب برای ایده پردازی اولیه بوده و قابلیت ارائه طرح هایی اولیه و تک رنگ با سایه های کمرنگ را داشته و به نوعی افکار اولیه شما را نسبت به موضوع مطرحه شده را آشکار می سازد. (طرح ها می توانند توضیحات بسیار کمی داشته باشند)

کنکور عملی - آروند

کنکور عملی _ آروند

 

صفحه چهارم جایگاه سه طرح متفاوت از میان طرح های اولیه ایست که شما در صفحه پیشین ترسیم نموده اید و حال نوبت آن است که با توجه به درخواست های سوال به عنوان فاکتورهای ارزیابی در جدول یا نموداری مورد ارزش گزاری قرار گیرند و پس از آن با برگزیدن یک طرح پرونده بخش دوم نیز بسته خواهد شد.

کنکور عملی - آروند  کنکور عملی - آروند

3- بخش سوم، ارائه نهایی طرح و توضیحات تکمیلی:
صفحه پنجم شامل طرح نهایی (راندو) و تصاویر توجیحی مرتبط با طرح خواهد بود که می تواند فرم کلی، نحوه عملکرد و همچنین وجوه مختلف محصول را نمایش دهد. صفحه آخر (ششم) نیز مباحث ارگونومی، آنتروپومتری، ابعاد انسانی، نقشه فنی- انفجاری، موارد مرتبط با ساخت و تولید طرح پیشنهادی را در خود جای خواهد داد.

پیشنهادهای تکمیلی:
• کلیه صفحه ها از هویت یکسانی برخوردار و دارای شماره باشند.
• ابعاد انسانی و نحوه عملکرد و قرارگیری محصول در محیط ارائه گردد.
• با عدم بهره گیری از تعدد رنگ در صفحات، ارائه بهتری را حاصل می شود.
• زمان سنجی و تنظیم زمان ارائه 6 برگ A3 به طور کامل مد نظر قرارگیرد.
• خلاصه نویسی و بهره گیری از اینفوگرافیک در صفحات اول و دوم مطلوب تر است.

 


برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به لینک های موجود در این مطلب مراجعه کنید:
http://www.newdesign.ir/search.asp?id=62&rnd=6851  

برای آشنایی بیشتر با نحوه ارائه ایده در آزمون عملی، مطالب مرتبط با کنکور عملی در پایین همین صفحه را نیز دنبال کنید.تهیه شده در: https://www.newdesign.ir/content/?id=1168&rnd=116

نظر بازديدکنندگان (6)


مطالب مرتبط:
راه های ارتباطی:
اینستاگرام | کانال تلگرام | فیس بوک | تماس با ما