تاریخ: 1396/7/26
تعداد بازديد : 1788

انجمن صنفی طراحی صنعتی

سال های زیادی است که فقدان نیرویی فراگیر برای حمایت و حفاظت از حقوق طراحان صنعتی در کشور کاملا به چشم می آید. تشکلی که فارغ از هرگونه سودجویی شخصی، صرفا به دنبال احیاء حقوق نادیده گرفته شده طراحی در جامعه و دادن حق دیزاین و خلاقیت به صنعت راکد کشور باشد. رابطه ای دوسویه که نتیجه اش رونق صنعتی و دمیدن روح در تولید خواهد بود. آرمانی است که این روز را نزدیک ببینیم، ولی امروز باید آغاز کرد تا فردایی دیگر به آرمان رسید.

شرح جلسه مجمع:
از شهریور سال 94 که اولین جلسه هیات موسس انجمن صنفی طراحی صنعتی، رسما پای در مسیر پر امید کنونی گذاشت، بیش از 2 سال می گذرد. جلسات متعددی جهت نگارش و ویرایش پیش نویس اساسنامه ای برای انجمن برگزار شد. اعضای شورای تدوین اساسنامه و موسسین انجمن صنفی طراحی صنعتی به شرح زیر است:

وحید نویدآذر، نژده هوانسیان، داود اکبری، رضا مرتضایی، مهیار صامت حقیقی، مهران هاشمی، مهدی اصل فلاح، نواب بحرینی (دبیر هیات موسس)، علیرضا اژدری، ابراهیم باقری، هانی سقاییان و مهدی رهنما

و در نهایت در اولین مجمع عمومی انجمن صنفی (دانش آموختگان) طراحی صنعتی موارد ذیل پیگیری و به سرانجام رسید:

  • تایید اساسنامه در دستور جلسه قرار گرفت و مورد تایید حاضرین واقع شد.
  • روزنامه صنعت، معدن و تجارت روزنامه رسمی وزارت صنایع با حسن انتخاب حاضرین به عنوان روزنامه رسمی انجمن صنفی طراحی صنعتی مورد تایید و تأکید حضار قرار گرفت.
  • برای تامین هزینه های انجمن صنفی، مقرر گردید مبلغ 350 هزار تومان به عنوان حق عضویت سالیانه اعضا در انجمن تعیین شود و نیز شرایطی برای تسهیل پرداخت اعضا قرار داده خواهد شد.
  • انتخاب اولین هیات مدیره انجمن صنفی طراحی صنعتی و نیز بازرسان انجمن توسط حاضرین به رای گذاشته شد. جمعی 13 نفره برای تصدی عضویت در هیات مدیره و جمعی 4 نفره برای عهده دار شدن بازرسی انجمن تمایل خود به نامزدی را اعلام کردند. و سرانجام افراد زیر با رای حاضرین حائز بیشترین رای شدند:

اعضای اصلی هیات مدیره انجمن
1- مهران هاشمی
2- وحید نویدآذر
3- داود اکبری
4- احمد عابدینی
5- نواب بحرینی

و اعضای علی البدل هیات مدیره:
1- مصطفی میرفندرسکی
2- احمدعلی همت

اعضای اصلی بازرسان:
1- مهیار صامت حقیقی
2- هانی سقاییان

امید است تشکیل رسمی انجمن صنفی، روزهایی درخشان و فضایی پر امیدتر در فضای طراحی صنعتی ایران رقم بزند.


تهیه شده در: https://www.newdesign.ir/content/?id=1565&rnd=7698

نظر بازديدکنندگان (0)


مطالب مرتبط:
راه های ارتباطی:
اینستاگرام | کانال تلگرام | فیس بوک | تماس با ما