تاریخ: 1397/8/14
تعداد بازديد : 1797

پذیرش از دانشگاه خارجیشاید سازوکار آموزشی دیزاین در کشور های پیشرفته جهان با سیستم آموزشی طراحی صنعتی در کشور ما تا حد زیادی متفاوت و حتی گاهی متناقض باشد. به تبع این مشکل نقایص زیادی در فرآیند آموزش و تربیت طراحان صنعتی در ایران دیده می شود. از طرف دیگر محدودیت بازار کار و از همه مهم تر فقر اطلاعاتی صنعت، بازار و دانشگاه نسبت به یکدیگر مزید بر علت می شود تا انزوای طراحی صنعتی بیشتر به چشم آید.

همواره علاقه مندان طراحی صنعتی درکشور، به دنبال مسیری هستند که بتواند علاقه و پتانسیل بالقوه آنان را در این زمینه پیش از پیش شکوفا کند و معمولا ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را راهی برای پاسخ گویی به این نیاز خود در می‌یابند. اما بد نیست به مسیر های دیگر و مقاصد دیگر هم نگاهی انداخت. شاید بتوان تحصیل و حتی در ادامه اشتغال را در آن سوی مرزهای کشورمان جستجو کرد! ادامه ی تحصیل در رشته های مرتبط با دیزاین در دانشگاه های معتبر خارجی شاید در شروع دور از دسترس و اندکی پر زحمت به نظر آید اما علاقه مندان به پرورش دیزاین و خلاقیت زحمت این مسیر را تا رسیدن به مقصدی مناسب به جان می خرند.

آکادمی دیزاین بعد سوم در کنار رسالت تربیت و پرورش علمی و عملی علاقه مندان به طراحی صنعتی در داخل کشور، با تمام توان ساز وکاری را با همه امکانات برای کسانی فراهم می آورد که قصد و هدف خود در دیزاین را در دانشگاه های معتبر خارجی می دانند. گروه علمی آکادمی بعد سوم هرگونه امکانات علمی و آموزشی را در اختیار این افراد قرار خواهد داد تا به هدف خود برسند.

- گام اول: از ملزومات اولیه تحصیل در کشورهای خارجی و گرفتن پذیرش، کسب مهارت مکالمه و مکاتبه زبان انگلیسی و در صورت لزوم ارائه مدرک تافل یا آیلتس است.

- در گام دوم نیاز به شناخت گرایش ها و تخصص های مختلف موجود در حیطه ی دیزاین است. همچنین باید دانشگاه های مختلف و نوع سیستم آموزشی آنها را برای تهیه رزومه و پرتفولیوی قوی بررسی کرد. همچنین اطلاعات مربوط به فرآیند Apply را آموخت.

- طبیعی است برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های با اعتبار خارجی در گرایش های مختلف دیزاین (ازطراحی خدمات و طراحی بین رشته ای تا طراحی محصول و خودرو و ...) نیاز به مدارک و نمونه کارهای قوی و قابل قبول از قبیل مقالات، جوایز بین المللی طراحی و پروژه های به انجام رسیده است. پس در گام سوم نیاز به تهیه این گونه مدارک، مقالات و نمونه کارها می باشد. این مقوله مهم ترین قسمت این مسیر است که حتما می بایستی با نظارت و راهنمای اساتید هر حوزه همراه باشد.

- گام چهارم تهیه رزومه، CV وپرتقلیوی قابل ارائه متناسب با ذائقه آموزشی هر دانشگاه خارجی و هر گرایش است.

- آخرین مرحله ارائه توصیه نامه (Recommendation) از طرف اساتید هیات علمی دانشگاه های کشور است.

به تناسب این مراحل، گروه علمی بعد سوم دوره جامع آموزشی جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر خارجی در رشته های مختلف را تدوین و به شرح زیر ارائه می نماید:

1- زبان انگلیسی، از مکالمه تا مکاتبه:
دوره ی تضمینی برای کسب حد نصاب آیلتس 6.5 (شش و نیم) و معادل آن در آزمون تافل/ مدرس: دکتر حسن یعقوبی (مدرس دوره های زبان تافل دکترا، مصحح سابق آزمون های آیلتس کشوری)
این دوره شامل 32 ساعت کلاس آموزشی در مدت 4 ماه به همراه 2 جلسه کارگاه فیلم رایگان است.

2- آشنایی با دانشگاه های خارجی و گرایش های دیزاین:
مدرس:مهدی اصل فلاح/ 6 ساعت آموزشی. در این آیتم از فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر خارجی برای بیان تجربیات خود استفاده خواهد شد.

3-نظارت و همکاری با دانشجویان دوره جهت تهیه نمونه کار های قابل ارائه در پرتفلیو:
این دوره شامل دوره ی آموزشی و کرکسیون مقاله نویسی، آموزش هایی جهت کسب موفقیت در مسابقات دیزاین جهانی، تهیه نمونه آثار و پروژه های طراحی صنعتی در سطحی قابل ارائه می باشد.

این دوره شامل 15 جلسه مشاوره و کرکسیون فرد به فرد با اساتید آکادمی (مهیار صامت حقیقی/ مهدی اصل فلاح/ نواب بحرینی) می باشد.

4-طرز تهیه پرتفلیو و رزومه جهت ارائه به دانشگاه های خارجی:
6 ساعت / مدرس: مهدی اصل فلاح

5-توصیه نامه (Recommendation):
جهت ارائه به دانشگاه خارجی مورد نظر از طرف اساتید هیات علمی (مهیار صامت حقیقی و مهدی اصل فلاح)

نکته حائز اهمیت این است که مدت دوره از 6 تا 8 ماه به تناسب سطح علمی و دانش طراحی شرکت کنندگان متفاوت خواهد بود.

آکادمی دیزاین بعد سوم تمامی امکانات آموزشی و اطلاعات مورد نیاز در این رابطه را به افراد شرکت کننده ارائه می نماید و تا لحظه گرفتن قطعی پذیرش از دانشگاه خارجی مورد نظر همراه و همگام با افراد شرکت کننده خواهد بود.

شروع دوره: 6 آذر 97
تاریخ جلسه معارفه دوره: چهارشنبه 30 آبان ساعت 5 عصر
ظرفیت دوره: 10 نفر

با توجه به خصوصی بودن بسیاری از جلسات و زمان‌بر بودن فرآیند آماده سازی شرکت کنندگان، ظرفیت دوره محدود بوده و اولویت ثبت نام با کسانی است که زودتر اقدام به ثبت نام قطعی نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام جهت حضور در جلسه معارفه با تلفن آکادمی تماس بگیرید:

تلفن: 26407646 

آدرس: بلوار میرداماد، خیابان شمس تبریزی شمالی، پلاک ۱۴، واحد ۴
کانال تلگرام آکادمی بعد سوم: http://telegram.me/third_dimension_academy
صفحه اینستاگرام آکادمی بعد سوم: https://www.instagram.com/3rd_dimension_academy

تهیه شده در: https://www.newdesign.ir/content/?id=1632&rnd=1849

نظر بازديدکنندگان (5)


مطالب مرتبط:
راه های ارتباطی:
اینستاگرام | کانال تلگرام | فیس بوک | تماس با ما